• herkes eşittir kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur

  1.
  Herkesin kabullenmesi gereken gerçek gibi gerçektir. Konu tartışmaya açıktır lakin benim fikrimce herkes eşittir, kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur. Sonuç itibariyle herkesin 2 kolu 2 ayağı var, ha birisi çıkıp benim 3 kolum var diyorsa ona bir şey diyemem lakin imkansız bu durum tabi. Ha eşit değiliz, zengin fakir diye sınıf ayrımı yapıyoruz diyorsanız da vicdanınızı sikeyim sizin.

  Sınıf ayrımı yok, dil din ırk ayrımı yok, sadece iyi insan kötü insan vardır. iyilerin başımızın üstünde yeri vardır, kötülerin de canı cehennemedir. Konuyu kilitlemiyorum fikri olan söylesin sorun yok. Eleştirilere açığız en nihayetinde.
  11 -5 ... the rise of darkness
 • solcuyum deyip ırkçılık yapan tip

  1.
  Solculuğu yanlış anlamış olan tiptir. Solculukta ırkçılık yoktur, sınıf ayrımı yapılmaz, herkes eşittir lakin ısrarla ortamlarda ernesto che guavara’yı över, onun ne için öldüğünü ve eşitlik uğruna devrimler yaptığını görmezden gelir, sürü psikolojisine uyar ve ırkçılık yapar. Sonra kendisine bi de solcuyum der. Adama sormazlar mı bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye? insan gerçekten hayret ediyor.

  Olmadı güzel kardeşim, gerçekten olmadı…
  8 -1 ... the rise of darkness
 • uludağ sözlük oralet seven yazarlar birliği

  1.
  Kahve seven birliğe inat kurduğum şahane birliktir. Mevsimi de geldi artık, sıcak sıcak ne iyi gider mübarek. Evet.
  7 ... the rise of darkness
 • milleti aşı olmaya zorlayan tip

  1.
  Aşı karşıtı biri değilim, aşılarımı da oldum lakin milleti aşı olmaya zorlamak son derece yanlıştır bence. Dolayısıyla da bir nevi aşı faşizmi uygulayan tiptir. Kardeşim aşı olmayanlar sonuçta kendi çekecek cezasını, sen aşı olduğun için de sana bir şey olmayacak ( tabi ne kadar gerçekse bu durum ) e ne diye millete aşı ol diye zorluyorsun? Sana giren çıkan yoksa problem etmemelisin.

  Herkes tercihleriyle Yaşar bu ülkede, kimsenin tercihi de milleti germemelidir. Açık ve net. Evet.
  7 -1 ... the rise of darkness
 • eşini ve oğlunu kolonyağı ile yakan orospu çocuğu

  1.
  Cidden insanlık düşmanı vahşi bir orospu çocuğudur. Haber sitelerini gezerken bu habere rastladım kan beynime sıçradı yemin ediyorum. Sebebi de şu imiş; ruh hastasının eşi markette çalışıyormuş ve öğle yemeğine gelmediği için ilk önce dükkanda darp etmiş sonradan tartışma evde sürmüş ardından oğlunun ve eşinin üzerine kolonyağı döküp yakmış. Zaten önceden de hapiste yatmış çıkmış yani eleman bayağı bildiğin suç makinasıymış. Böyle insanlar yaşamamalı abi kim ne derse desin, öldüreceksin bu orospu çocuklarını..

  --spoiler--
  izmir'de gerçekleşen olayda, 4 ay önce cezaevinden çıkan bir kişi, öğle yemeğinde marketten eve gelmediği için eşinin ve 1,5 yaşındaki oğlunun üzerine kolonya dökerek ateşe vermişti. Suçlamaları kabul etmeyen 29 yaşındaki şahısın polise verdiği ifade ortay açıktı. Veysi E., polise verdiği ifadede "Olayın nasıl meydana geldiğini bilmiyorum" ifadelerine yer verdi.

  Menderes ilçesi Kemalpaşa Mahallesi'nde 31 Ağustos gününde "Yaralama", "hırsızlık", "uyuşturucu bulundurmak" dahil birçok suçtan tutuklu bulunan ve 4 ay önce pandemi nedeniyle cezaevinden tahliye edilen Veysi E., iddiaya göre eşi Fatma E.'yi öğle yemeğine eve gelmeyince çalıştığı markete giderek darbetti. Zorla eve getirdiği eşine şiddet uygulamayı sürdüren Veysi E., Fatma E. ile 1,5 aylık oğlu Ömer'in üzerine kolonya dökerek, ateşe verdi. Fatma E.'nin çığlıkları ile bebeğin ağlamasını duyan komşuların ihbarıyla eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Vücutlarında ağır yanıklar oluşan anne ile oğlu, ambulansla Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yakınları Veysi E.'nin, eşini kıskandığını ve sürekli bunu söylediğini öne sürdü.

  EŞi iFADESiNi DEĞiŞTiREREK YANLIŞLIKLA OLDUĞUNU SÖYLEDi.

  soruşturma başlatan polisin ifadesine başvurduğu Fatma E., önce olayın yanlışlıkla olduğunu söyledi. Hayati tehlikeyi atlatan ancak tedavisi süren Fatma E., daha sonra ifadesini değiştirerek, eşi tarafından tehdit edildiğini aktardı. Bunun üzerine Veysi E., önceki gün gözaltına alındı.

  "NASIL OLDUĞUNU BiLMiYORUM"

  Veysi E., Menderes ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Suçlamaları kabul etmeyen Veysi E.'nin ifadesinde "Olayın nasıl meydana geldiğini bilmiyorum" dediği öğrenildi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Veysi E., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Öte yandan anne ile oğlunun hastanedeki tedavisi sürüyor.
  --spoiler--

  Kaynak;
  11 ... the rise of darkness
 • orhan aydın ın saldırıya uğraması

  13.
  Aşı karşıtları miting yapar bi bok olmaz ama TKP miting yapınca hemen saldırma gereksiniminde bulunur şerefsiz çocukları. Ferhan şensoy için yapılmış bir miting idi halbuki. Bu kadar şerefsizlik olur mu arkadaş? insanlığınız batsın sizin ya! Önemli olan burada ideoloji değil lan, önemli olan insanlık, özgürlüktür. Orhan Aydın’ın saldırıya uğraması bu ülkede özgürlüğün olmadığı anlamına gelir.

  insanlar düşüncelerini, fikirlerini açıkça dile getiremeyecek mi kardeşim? Bu ne baskı anasını satıyım ya? Lanet olsun böyle düzene be.
  9 -2 ... the rise of darkness
 • atatürk ün solculuğa düşman olması

  1.
  Solculuğa düşman olan adam halkçılık ilkesini yaratmış. Cidden çok ilginç bir durum.
  4 ... the rise of darkness
 • return of the eski bir yazar vs californination

  3.
  O değil de californination nikli yazar sessizliğe büründü, tırstı mı ne yaptı anlamadım amk. interesting. *
  5 ... the rise of darkness
 • demet evgar ın erdal eren paylaşımı

  1.
  Kendisine olan sevgimi iki katına çıkaran paylaşımıdır. Adam gibi kadınsın sen Demet evgar, başkasın hep ben de..

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2184712/+
  5 -2 ... the rise of darkness
 • kadın takliti yapan erkek zekası

  1.
  Bugün de bunlara mı taktın sen? Akşamdan bu yana habire kadın takliti yapan erkeklere takmışsın. Olm burası anonim bi platform aynı nikin gibi, yani fazla ciddiye almasan mı acaba? Yapılan esprilere bu kadar takılmayın derim.
  5 ... the rise of darkness
 • seksi bir hatunla öpüşmek

  1.
  Senin yaptığını Çorumlu yapmaz. Gece gece oldu mu bu şimdi? Olmadı tabi. Çok ayıp, şiddetle kınıyorum seni.
  5 ... the rise of darkness
 • birinin kızıl kurt demesi iltifat mı hakaret mi

  1.
  Gece gece kafama takılmıştır. Karakter sınırlaması olunca başlığı bu şekilde açmak zorunda kaldım. Şöyle açmayı düşünüyordum; birinin size kızıl kurt demesi iltifat mıdır hakaret midir. Böyle olacaktı.

  Derdini sikeyim diyenlere aynen iade ediyorum peşin söyleyeyim. Evet.
  6 -2 ... the rise of darkness
 • postmodern keko

  1.
  Yepyeni Uludağ sözlük trollüdür. Uludağ sözlük ailesine hayırlı uğurlu olsun diyeceğim de bundan da hayır gelmez ki amk. Her neyse koştursun dursun dikkat etsin çaylak olmasın..
  10 -2 ... the rise of darkness
 • the rise of darkness traveler osm kardeşliği

  1.
  Mezarda son bulacak kardeşliktir. Herkes ayık olsun. Tro ölümüne kardeşimdir. Evet. *
  7 -3 ... the rise of darkness
 • anayasa mahkemesinin hdp nin talebini kabul etmesi

  1.
  Hdp hakkında açılan kapatma davası için Anayasa Mahkemesi'nden ek süre istemiş ve isteği kabul edilmiştir. ilginç bir gelişme hakikaten. Akp gizli gizli hdp ile fingirdeşiyor mu acaba? insanın aklına neler neler geliyor.. her neyse.

  --spoiler--
  Halkların Demokratik Partisi (HDP), 16 Ağustos'ta hakkında açılan kapatma davasıyla ilgili Anayasa Mahkemesi'den (AYM) ek süre istemişti. AYM, HDP'nin savunma için istediği ek süre talebini kabul etti. Böylelikle 60 günlük süre 90 güne çıkmış oldu.

  7 EYLÜL'E KADAR ÖN SAVUNMA iSTEMiŞTi.

  HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davada, Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu'nun, iddianameyi oy birliğiyle kabul etmesi ve iddianame ile eklerinin davalı partiye tebliğinden itibaren ön savunma için 2 aylık süre başlamıştı. Partinin yasal süre içinde ön savunmasını vermesi gerekirken, HDP Hukuk Komisyonu, bu süre dolmadan AYM'ye başvurarak, savunma için ek süre talebinde bulunmuştu.

  YETKiLiLER SÖZLÜ SAVUNMA YAPACAK.

  Partiye verilen ek süre tamamlandıktan sonra HDP, ön savunmasını verecek. Ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, esas hakkındaki görüşünü sunacak. Bu görüş de HDP'ye gönderilecek. Daha sonra Anayasa Mahkemesince belirlenecek tarihlerde, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin sözlü açıklama, HDP yetkilileri de sözlü savunma yapacak.

  EK SAVUNMA VERiLEBiLECEK.

  sürecin ardından davaya ilişkin bilgi, belgeleri toplayacak raportör, esas hakkındaki raporunu hazırlayacak. Bu işlemler sürerken Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da HDP de ek delil veya yazılı ek savunma verebilecek. Raporun, Yüksek Mahkeme üyelerine dağıtılmasının ardından Başkan Zühtü Arslan, toplantı için gün belirleyecek, üyeler belirlenen günde bir araya gelerek kapatma istemini esastan görüşmeye başlayacak.

  OY ÇOKLUĞUYLA KARAR VERiLECEK.

  HDP hakkındaki kapatma davasını 15 kişiden oluşan Anayasa Mahkemesi heyeti karara bağlayacak. Anayasa'nın 69. maddesinde sayılan hallerden ötürü partinin kapatılmasına veya dava konusu fiillerin ağırlığına göre devlet yardımından kısmen ya da tamamen yoksun bırakılmasına, toplantıya katılan üyelerin 3'te 2 oy çokluğuyla yani 15 üyenin 10'unun oyuyla karar verilebilecek.
  --spoiler--

  Kaynak;
  5 -1 ... the rise of darkness
 • terör örgütü el kaide nin taliban a katılması

  1.
  Terör örgütünün terör örgütüne katılması şaşırtmamıştır tabii ki. Sebebi de Afgan direniş cephesine karşı savaşmakmış. Kodumunun lanetleri..

  --spoiler--
  ABD'nin Afganistan'dan tamamen çekilmesinin ardından Taliban, ele geçiremediği tek bölge olan Pençşir'e çevirdi. Pençşir'deki direnişçiler ise ortaya bomba bir iddia atarak, terör örgütü El Kaide'nin kendilerine karşı başlatılan operasyonda Taliban'a katıldığını öne sürdü.

  Başkent Kabil dahil ülkenin pek çok noktasında gücü ele geçiren Taliban'ın hakimiyet sağlayamadığı tek bölge Pençşir'deki direnişçilerden dünyayı endişe ettiren bir açıklama geldi. Direniş cephesi, terör örgütü El Kaide'nin kendilerine karşı başlatılan operasyonda Taliban'a katıldığını öne sürdü.

  "TARiH TEKERRÜR EDiYOR"

  Direniş cephesinin Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "El Kaide, Afgan Direniş Cephesi'ne karşı savaşmak için Taliban'a katıldı. ABD geri çekildi, tarih tekerrür ediyor" sözlerine yer verildi. Bölgeyi Taliban'a karşı savunma sözü veren direnişçiler geçtiğimiz saatlerde Pençşir'e yönelen düzinelerce Taliban militanını öldürdüklerini iddia etmişti.DiRENiŞi 3 iSiM YÖNETiYORPençşir'de toplanan direniş hareketin lider kadrosunda Özbek asıllı Raşid Dostum'un oğlu Yar Dostum ve Cumhurbaşkanı Gani'nin ülkeden kaçması sonrası kendisini geçici Cumhurbaşkanı ilan eden Emrullah Salih de yer alıyor.

  KISA SÜREDE PENÇŞiR DIŞINDAKi TÜM ŞEHiRLERDE KONTROLÜ ELE ALDI

  ABD ile Taliban arasında Şubat 2020'de varılan barış anlaşması çerçevesinde bu yıl uluslararası güçlerin Afganistan'dan geri çekilme süreci başladı. Afgan hükümetiyle Doha'daki müzakereleri devam ettiren Taliban, eş zamanlı şekilde hazirandan bu yana şiddetli saldırılarla Afganistan'da birçok ilçeye, son bir ayda da vilayet merkezlerine hızla hakim oldu. Başkent Kabil'i kuşatan Taliban, 15 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin ülkeyi terk etmesinin ardından kenti çatışmasız şekilde kontrolüne aldı.
  --spoiler--

  Kaynak;
  10 ... the rise of darkness
 • düğünde havuza düşen kadın

  1.
  Gelin ile damadı alkışlarken kendinden geçip havuza düşen talihsiz kadındır. Şu yaz gününde serinlemiştir tabi, yine de insan üzülüyor haliyle. *

  Kaynak;
  5 ... the rise of darkness
 • pezevengine asik olan eskort

  1.
  Hoş gelmiş inşallah kızdır.

  Buralar değerlenir yakın zamanda. Haydi bismillah.
  6 -2 ... the rise of darkness
 • uludağ sözlük voleybol turnuvası

  1.
  Yapılsa on numara beş yıldız olacak olan turnuvadır. Bir beden eğitimi öğretmeni olarak turnuvayı da yönetirim, maçları da. Hatta oynarım bile. Gruplar halinde ayrılırız, kura ile kim kimin yanında yer alacağını da belirleriz.

  Yine var bi hayalimiz işte be üf. *
  10 ... the rise of darkness
 • how s the heart

  1.
  senfonik metal Müziğin öncülerinden olan, bu işi hakkıyla yapan Nightwish‘in can alıcı şahane mi şahane, harikulade mi harikulade şarkısıdır. Bu zamana kadar böyle bi şaheserin neden başlığı açılmadı anlam veremiyorum. Her şeyi kaçırmazdık lakin bunu kaçırmışız. Girişi sakin olup ortalara doğru coşkuyu veren, finali de güzel bitiren ve enstrüman kalitesi on numara beş yıldız olan, insanı şahlandıran bir şarkı adeta. Kadın vokalin sesine diyecek söz yok, resmen şarkıyı söylerken yaşamış adeta. Evet efendim, pişman olmazsınız dinleyin, dinletin.
  (bkz: Human II Nature)

  Şarkının Türkçe çevirisi:

  --spoiler--
  Kalbin Nasıl?*

  Çocuksuz bir anne görüyoruz
  Sürgün edilmiş bir yabancıyla karşılaşıyoruz.
  Hala atarken kalbi nasıldır acaba?
  Kimse sormaz
  Başka bir meçhul maktul(1)

  Keder iyice gizleniyor kabuğunda
  Zararı dokunmayan bir dost misali
  Ey sevgili
  işte buradayım seninle korkuyu paylaşmak için
  En ufak bir iyilik ( yapacağım )
  Şükür beklemeksizin

  Kalbin nasıl,
  Sessizliğin altında.
  Nasıldır kim bilir,
  Bataklıkta boğulan.
  insanlığımız adına bir şarkı söyleyelim
  Sokul biraz da, ateşin sıcaklığına
  Yak ipi(2) ve dans et biraz daha

  Uçurumun dalgaları selamladığı kıyıda buluştuk seninle
  Bir hikaye paylaştık, atladık ölümüne
  Uyandı çürüyen bedenlerimiz, sakladılar bir söz
  Bilirsin sen
  Nerede olduğunu

  Şimdiyse bir çocuğun ışığından, başka bir öyküsünden
  Benden gelen birisi var
  Ey sevgili
  Gece gelir ama yatıya kalmaz
  Neden mi?
  Cevap tam da...

  Kalbin nasıl,
  Sessizliğin altında.
  Nasıldır kim bilir,
  Bataklıkta boğulan.
  insanlığımız adına bir şarkı söyleyelim
  Sokul biraz da, ateşin sıcaklığına
  Yak ipi(2) ve dans et biraz daha

  insaflı rüzgardır benim aşkım
  Sükunete doğru uçar
  Tamamen uç şimdi buralardan
  Atan bir kalbe doğru

  Kalbin nasıl,
  Sessizliğin altında.
  Nasıldır kim bilir,
  Bataklıkta boğulan.
  insanlığımız adına bir şarkı söyleyelim
  Sokul biraz da, ateşin sıcaklığına

  Kalbin nasıl,
  Sessizliğin altında.
  Nasıldır kim bilir,
  Bataklıkta boğulan.
  insanlığımız adına bir şarkı söyleyelim
  Sokul biraz da, ateşin sıcaklığına
  Yak ipi(2) ve dans et biraz daha

  Kalbin nasıl,
  Sessizliğin altında.
  Nasıldır kim bilir,
  Bataklıkta boğulan.
  insanlığımız adına bir şarkı söyleyelim
  Sokul biraz da, ateşin sıcaklığına
  Yak ipi(2) ve dans et biraz daha

  Kalbin nasıl,
  Sessizliğin altında.
  Nasıldır kim bilir,
  Bataklıkta boğulan.
  insanlığımız adına bir şarkı söyleyelim
  Sokul biraz da, ateşin sıcaklığına
  Yak ipi(2) ve dans et biraz daha
  Körelt bıçağı ve dans et biraz daha

  Kalbin nasıl,
  Sessizliğin altında.
  Nasıldır kim bilir,
  Bataklıkta boğulan.
  insanlığımız adına bir şarkı söyleyelim
  Sokul biraz da, ateşin sıcaklığına
  Yak ipi(2) ve dans et biraz daha
  Körelt bıçağı ve dans et biraz daha

  Kalbin nasıl,
  Sessizliğin altında.
  Nasıldır kim bilir,
  Bataklıkta boğulan.
  insanlığımız adına bir şarkı söyleyelim
  Sokul biraz da, ateşin sıcaklığına
  Yak ipi(2) ve dans et biraz daha.
  --spoiler--

  Canlı performans videosu;

  Orjinali;

  Forever metal!
  10 ... the rise of darkness
 • yeni şeyler getiriyorum