• müslüman ile ateist evlenemez

  18.
  Sözlük alimlerine bi soru yöneltmek istiyorum. Peki iki müslüman evlenip sonradan karşı cins ateist olduysa ne olur? Ya da ateist ile deist evlenebilir mi? Kafamda deli sorular, cevaplayın hadi bakalım.
  7 -1 ... the rise of darkness
 • evleneceğim adamı rüyamda gördüm

  10.
  Rüyalar aslında hayatın fragmanı gibi bir şey. Ben de eniştenizi rüyamda görmüştüm ama sürekli yanımda duruyordu, öyle zırt pırt ayrılmıyorduk. Bi yerlerde bi hata yaptık da orasını tam çözemedim henüz. Çözersem tamamdır bu iş. Evet.
  6 ... the rise of darkness
 • 5 milyon doların olsa ne yaparsın

  16.
  ihtiyacım olanı kullanırım, geriye kalan parayı da garibanlara dağıtırım mezarıma mı götüreceğim sanki amk. Hiç yani.

  Nerede aç varsa doyururum valla biz de ortam böyle yapacak bir şey yok. Duyar da kasmıyorum anasını satıyım içimdeki olanı söylüyorum.
  7 -1 ... the rise of darkness
 • 2023 te mührü ak parti ye vurmak

  43.
  Ve beyin oradan hızlıca uzaklaşır. 20 yıldır millet gondiklenmeye doyamıyor demek ki, interesting…
  8 -3 ... the rise of darkness
 • hem solcu hem türk milliyetçisi olunur mu

  3.
  Hakiki solcu ne Türk milliyetçiliği ne de Kürt milliyetçiliği yapar. Ortada durur; dil, din, ırk ayrımı yapmaz. Bir solcuya göre herkes eşittir, kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur. Mantıklı olan da bu zaten insanlık açısından.

  Ha solculuk adı altında Kürtçülük yapan var mı? Var. Biz onlara Cihangir solcuları diyoruz zira onların solculukla bi ilgisi yoktur. Boş küme. Başka soru?
  10 -4 ... the rise of darkness
 • 15 yaşındaki bir kızla evlenilir mi sorunsalı

  13.
  Böyle sorunsala tüküreyim. Ulan 15 yaşındaki kız evliliği ne bilsin, sorumluluk almayı nasıl becersin be. Hakikaten şu sözlükte acayip sapıklar var, 15 yaşındaki kıza göz dikip evlenecek kadar mı aşağılık oldun anasını satıyım. Eh be vicdan, herkese uğramıyorsun ya cidden çok kırgınım sana.

  Azalarak bitin amk, acı çeke çeke bitin hem de..
  10 -4 ... the rise of darkness
 • rte nin kimseye hakaret davası açmaması

  18.
  Kesinlikle öyle. Reisimiz öyle ota boka dava açmaz. Hapishanedeki vatandaşlar Kılıçdaroğlu’na hakaretten içeriye girdi zaten, reisle hiçbir ilgisi yok.

  Ya sen ne biçim insan çıktın Kılıçdaroğlu, ne yalancısın, ne düzenbazsın ya.. dava açsana Kılıçdaroğlu, ne duruyorsun..
  8 ... the rise of darkness
 • m3tall1ca

  2.
  Hoş gelmiş inşallah metalcidir diyeceğim de nicki gelmiş geçmiş en iyi Heavy metal gruplarından biridir. Koştursun dursun şimdi sözlükte, arada da Uludağ sözlük metalci yazarlar birliği başlığını uplasın. Evet.
  6 ... the rise of darkness
 • açık oylayan kız napmak nereye varmak istemektedir

  26.
  Şu açık Oy ve favlama işlemine burada anlam yükleyen geri zekalılara anlam veremiyorum anasını satıyım. Yolludur kardeşim bunu mu duymak istiyorsunuz lan? Aaa sıktı bu açık oy fav muhabbeti be üf..
  13 -2 ... the rise of darkness
 • özel mesaj almak isteyen yazarlar

  7917.
  Yahu buradaki ruh hastası manyaklarla sohbet mi edilir? Edilmez. O yüzden özel mesaj alımını kapatmak ve sadece yazarlık yapmak şahane. Yine de mesaj isteyenlere saygı duyarım yalnız benlik değil çok çabuk sıkılıyorum.

  Neyse, oynamaya devam Uludağ sözlük..
  8 -3 ... the rise of darkness
 • bu saatte kahve içilir mi sorunsalı

  6.
  Oralet iç oralet, gece içilen kahve uykuyu kaçırır. Oralet iyidir iyi, oralet candır, oralet asildir. Yaşasın oralet, kahrolsun kahve ulan! Ben en iyisi bi oralet içip geleyim olmayacak böyle…
  10 -1 ... the rise of darkness
 • yetkilisi sapık olan sözlük

  16.
  imam pırtlatırsa cemaat olduğu yere koyar. Yetkili sapıksa sözlük yazarları da sapık olur. Kimse kusura bakmasın.

  T: uzatmaları oynayan sözlüktür.
  12 -1 ... the rise of darkness
 • gecenin bir yarısı egzozu bağırtan gençler

  3.
  Annelerinin kulağını epeyce çınlattığımız gençlerdir. Bir gün biri cinnet geçirip kim vurduya gidecekler lakin o zaman ne zaman bilemiyoruz.
  6 ... the rise of darkness
 • çok pis leş bir troll olmaya karar vermek

  7.
  Bence en mantıklısı çünkü burada efendi gibi yazanlardan ziyade leş troller daha çok rağbet görüyor. Bir de kankanız varsa başlık altında forum chat tarzı entryler girecekseniz tamamdır. Alın size Uludağ sözlük kalitesi işte.

  Yalnız bi sinir geldi bana, ilginç..
  10 -1 ... the rise of darkness
 • deniz gezmiş teröristti asılması iyi oldu

  30.
  işte tipik sağcı zihniyeti. Solcular terörist falan filan… Terörist adam ondan Türkiye’nin tam bağımsız olmasını istedi. Ondan emperyalizm düşmanıydı dimi? Misal deniz gezmiş’e terörist diyenler Kenan evren denen amerika hayranı darbeci tipi yerlere göklere sığdıramaz. Deniz gezmiş’in, Hüseyin inan’ın, Yusuf Aslan’ın asılması tarihteki şerefsizliklerden biridir.

  Deniz’e iftira atmanız bizim ona olan sevgimizi iyice yükseltir. O yüzden oynamaya devam Kemalist bozuntusu.
  11 -11 ... the rise of darkness
 • melevan

  5.
  Bugün gelmiş nik altıma bi şeyler saçmalamış gitmiş. Yok akp kapitalist değilmiş, yok kapitalizmi öcü gibi görenlerden gına gelmiş Falan filan. Tabi kâle almadım sonuç itibariyle bir liberal, liberallerden mantıklı açıklama beklemediğim için onları da ciddiye almam imkansız.

  Liberalizm de, kapitalizm de senin olsun leş dünyanızda yaşayın yalnız benden uzak durun kapitalist tipler. Yine de koştursun dursun, burası özgür bi platform, yalnız bana bulaşmasın. Açık ve net.
  8 -3 ... the rise of darkness
 • akp li belediyenin aracında bulunan uyuşturucu

  5.
  Akp çemberi genişletiyor galiba. Arabada koko çeken akp’liden sonra bir de akp’li belediyenin aracında uyuşturucu bulunmuş. Sedat Peker’in bazı söylemleri hakikaten haklıymış. O zaman o meşhur soruyu soralım, hani marjinal bizdik? Yazıklar olsun. *
  8 -2 ... the rise of darkness
 • iyi insan olmak bu kadar mı zor sorunsalı

  3.
  iyi insan olmak mesele değil, zor da değil lakin kötülük insanlara daha çok cazip geliyor şu durumda zira herkes her devrin adamı rolünü oynuyor. Devir de bildiğiniz gibi kötülük, şerefsizlik devri..

  Biraz da yapıdan, aile terbiyesinden kaynaklı bir durum tabi onu da pas geçmeyeyim.
  7 -1 ... the rise of darkness
 • kendini spora sanata hobiye vermek

  3.
  Kendime saygım var davranışları bunlar işte. Son derece şahane bir hamledir ve bu durumun devam etmesi büyük başarıdır.
  8 ... the rise of darkness
 • talibanın berberlere sakal traşını yasaklaması

  2.
  “Müşriklere muhalefet edin, bıyıkları kısaltın, sakalı uzatın” sözünden ilham alarak sakal traşını yasakladılarsa demek ki. Gerçek islamı uyguluyorlar yapacak bir şey yok.
  8 -1 ... the rise of darkness
 • yeni şeyler getiriyorum